Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

KSÜ Çocuk Üniversitesi Mezuniyet Töreni -02.04.2021

KSÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi. KSÜ Cahit Zarifoğlu Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet töreni  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi CAN hocamızın açılış konuşması ile başlamıştır. Rektör CAN, Çocuk Üniversitesi projesi ile üniversite eğitimi oranını yukarı çekmeyi ve mezun olan öğrenciler ile hayat boyu devam eden bir ilişki tesis etmeyi amaçladıklarını belirtti. 

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde ilkokul 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 25 kişilik ilk grupla birinci dönem eğitim-öğretim faaliyetlerinin tamamlanarak öğrencilerin mezun edildiğini ifade eden CAN, projeye destek veren Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve akademisyenlere teşekkür etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise projenin önemine dikkat çekerek Çocuk Üniversitesine yönelik desteklerinin devam edeceğini 'Adım adım hedeflerinize yürürken her zaman yanınızda olacağız' sözleri ile ifade etti. 

KSÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gülay BEDİR projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti. 

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim. Üyesi  Veda Yar Yıldırım, Çocuk Üniversitesi eğitim programı hakkında katılımcılarını bilgilendirmesinin ardından Çocuk Üniversitesi ilk dönem mezunları adına Miraç Güneş de konuşma yaptı.